Nakliyatilan / Blog

Nakliyatilan / Blog


Mercedes Tır 2025 Model Concept tasarım (İnanılmaz görüntüler)

Saturday, December 13, 2014

Logistik sektöründe mercedes'in üretmiş olduğu tırların kalitesi tartışılmaz bakınız aşağıdaki videoda 2025 model concept tasarımı gösterilen tırı izleyeceksiniz emin olun şaşıracaksınız.

1080p izleyin

Nakliyat ilan sitemizi ziyaret ediniz
View Comments 0 Comments
Share Post   


Nakliyatcının İnternet'de Müşteri bulmasını sağlayan 5 önemli faktör

Wednesday, December 3, 2014 - Posted by Nakliyatilan.Net, in Nakliyat Sektörü

       Bu makaleyi okuduğunuza göre çağın en önemli tanıtım aracı olan internet'de var olmanın önemini anladığınızı düşünüyorum. Tüm işlerimizi internet üzerinden çözüyoruz yada bilgi alıyoruz, tabiki profesyonellerde internet üzerinden araştırmalar yapıp ihtiyacına uygun firmaları araştırıyorlar sizler nakliyat firmanıza eski yöntemlerle müşteri ararken internet üzerinde çalışmalar yapıp tanıtımlarını yapan nakliyat firmaları müşterilerine ulaşmış oluyorlar.

"O halde ne yapmak gerekir ?"

     En önemli konu yukarıda anlattıklarımın farkında olmak gerekir, herkezin bilgiye bir ekran kadar yakın olmasıyla mesafelerin önemi kalmaması ve istediği bilgiye saniyeler içinde ulaşılabilmesini sağlayan internet'i şirketiniz için nasıl faydalı bir tanıtım aracı haline getirebileceğinizi aşağıda 5 maddeyle açıklayalım.

Nakliyatcının İnternet'de Müşteri bulmasını sağlayan 5 önemli faktör

 1. Web siteniz olmalı 

        İnternet'de bilgiyi arayan kişi arama motorları üzerinden ilgili kelimelerle arama yapar örneğin Azerbaycan'a Yükü olan bir ihracat firması düşünün ilk yapacağı şey google.com üzerinden "azerbaycan nakliyat firmaları" kelimesiyle arama yapması olacaktır. Tam da bu noktada arama sonuçlarında ihracatcı firmanın karşısına web sitenizle çıkarsanız bir müşteri potansiyeline ulaşmış olursunuz.

  Web siteniz kurumsal kimliğinizi gösterebilecek niteliklerde olduğunu varsayıyorum çünkü bu çok önemli bir konu web siteniz sizler hakkında fikir edinmesini sağlar kendinizi çok iyi anlatmalısınız ki müşteri potansiyeli müşteriye dönüşebilsin ve internet sitenizden size ulaşma ihtiyacını ortaya koyabilsin.

 2. Arama Motoru Optimizasyonu/Pazarlaması (SEO/SEM)

       Arama motoru optimizasyonu web sitenizin aranılan kriterlerde üst sıralarda çıkması için yapılan çalışmalara denir. 1. Maddedeki senaryoyu hatırlarsak "azerbaycan nakliyat firmaları" kelimesinde çıkmanız ile müşteriye doğrudan ulaşma imkanı sağlamış oluyorsunuz daha doğrusu onların size ücretsiz bir tanıtım kanalından ulaşmasını sağlıyorsunuz. 

  Web sitenizde doğru Arama motoru optimasyonu nasıl yapabilirsiniz ?

  Bu konuda bir ekibiniz var ise SEO eğitimlerine ve etkinliklerine katılması sağlanarak bilgilenmesini sağlayabilir bunuda şirket web siteniz üzerinde bu bilgi birikimi kullanarak bir değer sağlayabilirsiniz.

       Eğer böyle bir ekibiniz yoksa profesyonel Arama motoru opitimizasyon desteği almanızı öneririm Arama motorlarında üst sıralarda çıkan firmalar daha fazla müşteriye ulaşma potansiyeline kavuşmuş olurlar üstelik bunun karşılığında bir ücret ödemezler doğal yollardan çıkmanın yöntemi SEO ile yapılır.

  Arama motoru pazarlaması (SEM) 

        Diğer bir konuda ücretli olarak hedef kelimenizdeki rekabete göre serbest piyasa koşullarına göre değişen bir pazarlama yöntemidir. "Azerbaycan nakliyat firması" kelimesine direkt reklam verip üst sıralarda çıkabilmeniz mümkündür burada tabiki tıklama başına maliyet (CPC) devreye girer örneğin rekabete göre kelimenizin tıklama başı maliyeti 0,20 TL. olduğunu varsayalım gün içinde 100 tıklama olduysa eğer o gün için ödeyeceğiniz rakam google'a 20TL. dir. Günlük olarak bu bütçeleri limitleme şansınız var örneğin günde 15 TL. üzerinde çıkıldığında reklamları durdur seçeneğini kullanabilirsiniz.

  Çağımızda herkezin internet üzerinden bilgiye ulaştığını düşünürseniz arama motorları çok kullanıldığından dolayı arama sonuçlarında potansiyel müşterilerinizin karşısına çıktığınızda size geri dönüşümü yeni müşteri olacaktır. 

 3. Nakliyat ilan sitelerinde ilan verin şirket profili oluşturun

        Firmalar artık internet üzerinden nakliyat ilan sitelerine yük bildirimlerini yaparak teklifler almaktalar, Nakliyat firmaları ise boş araç temini veya yük bildirimlerini yine bu sitelere ekleyerek potansiyel müşteriye veya aracı nakliye firmasına hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlamakta.

  İlan sitelerinde profil oluşturun, oluşturduğunuz şirket profillerinizde hizmetlerinizden ayrıntılı olarak bahsedin tüm bilgileri eksiksiz doldurun, web sitenizin adresini girin unutmayın bu siteler sektörden çok fazla nakliyat profesyonelinin kullandığı siteler şirket profilinizden web sitenize gelebilir ya da direkt telefondan sizinle irtibata geçebilirler. 

  Örneğin; sık kullanılan nakliyat ilan sitesi www.nakliyatilan.net sitesinde şirket profilinizi oluşturabilir, yük ilanı ve boş araç ilanları verebilirsiniz.


 4. Sosyal Mecralarda sesinizi duyurun (Facebook, Twitter vs.)

  Türkiyede 29 milyon facebook kullanıcısı var buda neredeyse Türkiye nüfusunun %35'i demek yani her 10 kişiden 4'ü facebook kullanmakta bunu hobi olarak eğlence olarak kullanan kişilerin yanında profesyonel olarak kullanan kişilerde azınsanmayacak sayıda, buradan sağlayacağınız faydaları açıklamak gerekirse;

  * Nakliyat Gruplarını ve Sayfalarını takip edin.

  * Web sitenizin linklerini kısa cümlelerle hizmetlerden bahsederek bu alanlarda paylaşın.

  * Yük İlanlarınızı ve Boş araç bildirimlerinizi paylaşın.

  Bu örnekler çeşitlendirilebilir önemli olan internet'de sesinizi duyurmak burada başarı anahtarı kişileri rahatsız etmeden hedef kitleye ulaştırabilmekten geçiyor. 


 5. Düşük bütçelerle reklam yapın

  Ticari (İthalat/İhracat) firmalarının bulunduğu web sitelerinde reklam banner'ları yayınlatın aylık 200 TL. gibi düşük bütçelerle şirket reklamınızı yayınlatın unutmayın ki ne kadar çok firmaya ulaşırsanız o kadar çok dönüş alırsınız.

  1 Ayda 1.000 firmanın reklamınızı gördüğünü varsayarsak bu kadar kişiye ulaşmış oluyorsunuz %1'i size dönüş yapsa 10 yeni müşteriniz olmuş olur, doğru kanallarda tanıtımlarınızı yapmayı unutmayın size zamandan ve tanıtım maliyetlerinde avantaj sağlayacaktır


Görüşlerinizi konu altına yorum olarak yazabilirsiniz.

Bol kazançlı günler dilerim.


View Comments 1 Comments
Share Post